10 lat arkom

      Firma ARKOM , aby mogła być niezależnym operatorem internetowym i dostarczać do Państwa dostęp do światowych zasobów sieci Internet musi posiadać odpowiednie pozwolenia prawne jak i również rozbudowaną infrastrukturę szkieletu sieci światłowodowej produkcyjnej oraz dystrybucyjnej.


 - Jesteśmy zarejestrowanym podmiotem  przez Urząd Komunikacji Elektronicznej kliknij na logo aby zobaczyć wpis. logo uke

 - Jesteśmy zarejestrowanym podmiotem w RIPE NCC. Instytucja odpowiedzialna za przydzielanie numerów AS oraz zewnętrznych adresów ip.    Dzięki posiadaniu autonomicznego adresu AS oraz zewnętrznych adresów ip Firma ARKOM może posiadać własny router BGP, który jest odpowiedzialny za wymianę ruchu między innymi operatorami co daje nam możliwość tworzenia dostępu do sieci internet wybierając dla państwa najbardziej strategicznych operatorów globalnych oraz operatorów krajowych.  kliknij na logo aby zobaczyć wpis.

                                                                                                                                                                                        ripe ncc

  -  Szkieletowa sieć dystrybucyjna Firmy ARKOM jest połączona dwoma niezależnymi trasami światłowodowymi z dwoma węzłami wymiany ruchu w Katowicach EPIX i Kraków CIX. Takie niezależne trasy produkcyjne oraz niezależne punkty wymiany ruchu połączone niezależnymi trasami do punktu wymiany ruchu Warszawa PLIX daje nam nawet w razie awarii jednej z transmisji lub punktu wymiany ruchu ciągły dostęp routera brzegowego do zasobów sieci Internet.

  W tych punktach wymiany ruchu tworzymy wymianę ruchu wybierając najbardziej niezawodne trasy aby mogli się Państwo cieszyć  stabilnym oraz szybkim dostępem do Internetu.  

                                                           epix logo 3 mono                            cix     

  -  Dostęp do internetu do Państwa mieszkań i Firm realizujemy poprzez światłowodowy dostęp w technologi GPON poprzez ponad 200 km sieci światłowodowych oraz stacjonarny bezprzewodowy dostęp do internetu poprzez 83 punkty dostępowe dzięki czemu pokrywamy swoim zasięgiem teren Powiatu Żywieckiego oraz Cieszyńskiego.

                                                     

  Mapa infrastruktury Światłowodowej                 Mapa Zasięgu Punktów Dostępowych
mapa                                           radio

 

- do wybudowania sieci wykorzystujemy urządzenia renomowanych marek miedzy innymi takich jak : 

  ceragon DASAN  dlinkmikrotikubnt tplink  supermicroextremeHuaweiZTE

   

 Dodatkowo monitorowanie sieci odbywa się 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez 365 dni w roku dzięki czemu oferowane przez nas usługi są na wysokim poziomie a w razie awarii reakcja na usunięcie problemu jest natychmiastowa.

    


                   strzalka w dól 

 Jak tworzymy Internet  Partnerzy  Wspieramy  Projekt Unijny
 internet tworzymy  partnerzy  wspieramy  Unia

 

strona głowna